Oprava chodby

1. Centrální chodba byla v neradostném stavu již v době převzetí muzea našim Spolkem.
Opadávala cementová omítka, která bránila přirozené cirkulaci vzduchu a vlhkosti, stejně jako novodobé dlaždice umístěné v betonovém lůžku.

2. - 4. Nejprve jsme odstranili veškerý cementový nános ze stěn, nechali jsme je řádně vysušit a opravili jsme je. Vkládali jsme nepálené cihly, jako zdící malta sloužila směs hlíny, koňského hnoje a písku.
Mezi cihly jsme vkládali stébla slámy z podestýlek hospodářských zvířat.
Přesný popis nanášení jednotlivých vrstev zdiva, popis zdící směsi i další úpravy omítek najdete podrobně popsané v odkazu "Fasáda - postup oprav"

5. - 7. Teprve po ukončení prací na doplnění stěn jsme vyloupali dlaždice s betonem.

V následujících týdnech vyměníme dřevěné zárubně, nové dlaždice v historizujícím stylu uložíme do vápenného lůžka, dokončíme omítku na zdech, instalujeme nové osvětlení. O tom všem Vás budeme v tomto odkazu informovat.